ماساژ
آموزش
شنبه, 1 مرداد, 1401

ماساژچیست

ماساژچیست
دستکاری لایه های سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند با استفاده از تکنیک های مختلف، به منظور افزایش عملکرد،کمک در روند درمان،

   ماساژچیست. دست کاری بافت هایه همبند.تاندون ها.ربات هاومفاصل رابانوع نوازش خواص گویند

دستکاری لایه های سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند با استفاده از تکنیک های مختلف، به منظور افزایش عملکرد،کمک در روند درمان، و ترویج آرامش و آسایش است. ماساژ شامل کار و اقدام در بدن با فشار ثابت یا در حال حرکت و یا لرزش و کمک به حرکات مکانیکی بدن است که با انگشتان دست،آرنج،زانو،ساعد،پاها و ..‌. انجام می شود. بافت هدف ماساژ شامل عضلات، تاندولها، رباطها، فاسیا، پوست، مفاصل، یا سایر بافت همبند و همچنین رگهای لنفاوی، یا اندام های دستگاه گوارش است.

 

 

 

به عنوان یک کیفیت درمانی همواره در طول تاریخ هم به منزله یک نوع آرام سازی و هم به عنوان یک درمان برای افزایش زیبایی شخصی مورد استفاده قرار گرفته و در میان رومی ها و یونانیان باستان نیز شایع بوده است‌. آن ها روغن های اصلی را با روغن های فرار

 

 

گیاهی برای اصلاح و زیبایی پوست صورت مخلوط می کردند.برای آنان صرف کردن تمام روز در حمام یک درمان واقعی بوده است.به این شکل که آن ها خودشان را در معرض بخار داغ قرار داده، شنا کرده و سپس ماساژ با پمادهای گیاهی خوشبو را شروع می کردند. پس از شکست امپراطوری روم، جهان غرب نظریه زندگی عادلانه را پذیرفت و هرگونه ناز پروردن بدن گناه شمرده شد. درنتیجه ماساژ به عنوان یک درمان از حقوق اجتماعی حذف شد.

 

 

 

 

این وضع برای چند قرن ادامه یافت و در اروپا نیز هیچگاه از ماساژور استفاده نشد تا آنکه در اواخر قرن هجدهم اثرات آرام سازی و درمانی ماساژ شاهد یک تحول واقعی شد.

 

در قدیم به این شکل بود که در داخل حمام های عمومی همیشه عده ای حضور داشتند که پروسه حمام رفتن افراد را با انجام دادن 《مشت و مال》 کامل کنند.

 

 

 

 

قبول داریم، قدیمی ها یک مقدار خشن بودند به گونه ای که حتی این فرایند شیرین را هم با مشت همراه می کردند و احتمالا سال هو بعد تازه کلمه لطیف 《ماساژ》 به گوششان خورد اما همان موقع هم همه می دانستند که یک ماساژ جانانه چطور به قول خودشان استخوان ها را نرم می کند و خستگی را در می برد.

سال ها بعد کم کم همه چیز رنگ و بوی علمی گرفت وارد گروه طب مکمل شد و محققان شروع به پیدا کردن تاثیراتش بر مشکلات آدم ها کردند. خبر خوب اینکه دست خالی هم برنگشتند و برای خیلی از مشکلات رایج امروزی، ماساژ را به عنوان یک روش مناسب که در بعضی موارد درد را تخفیف می دهد و در موارد دیگر حتی آن را از بین می برد، شناخته شد.

دوره آموزش کاربر ماساژ
3 دانشجو
1،500،000 تومان

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه

اولین دیدگاه را شما بنویسید برای ”ماساژ“

ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین ارسال دیدگاه آموزشگاه لوتوس است.