ماساژ ریلکسی
آموزش
دوشنبه, 16 آبان, 1401

                                              ماساژ ریلکسی .سوئدی

ماساژ ریلکسی یاسوئدی

https://lotusamozesh.com/2022/07/27/ماساژ ریلکسی سوئدی /

 

یکی از محبوب ترین نوع ماساژ ها دنیا، ماساژ ریلکسی.سوئدی می باشد .

ریلکسی سوئدی شامل 2 دسته از حرکات است
دسته1شامل حرکات نوازشی ، آرام و طولانی مدت هستند و
دسته2 شامل ضربه های منظم است. هنگام سخن از آموزش ماساژ درمانی جزء اولین انتخاب‌هایی است که به ذهن می‌رسد.  امروزه به عنوان یکی از بهترین انواع درمان شناخته شده است و یکی از اهداف اولیه و اصلی آن آرام کردن کل بدن است. این کار با نوازش ماهیچه‌ها در جهت بازگشت خون به قلب انجام می‌شود.

افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم ماهیچه‌ها، بهبود جریان و انعطاف‌پذیری افزایش گردش خون بسیار مفید است.

 

 

 

 

 

اما فواید و مزایایی فراتر از آرامش دارد. افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم ماهیچه‌ها، بهبود جریان و انعطاف‌پذیری افزایش گردش خون بسیار مفید است.
انجام حرکات ریلکسی سبب تشدید و تسریع گردش خون در همه بدن می شود. که در نتیجه فشار وارد شده بر عروق کاهش می یابند و گردش خون ضغیف بهبود بخشیده می شود. افرادی که از بیماری فشار خون رنج می برند با انتخاب این ماساژ می توانند گامی موثر در بهبود وضعیت جسمی خود بردارند. زیرا؛ سبب کاهش ضربات قلب و پایین آمدن فشار خون بیش از حد معمول و در نتیجه تقویت قلب می شود. البته که افزایش جریان خون در بدن سبب دفع سموم مضر و پسماندهای بدن می گردد که ایجاد این وضعیت را در بدن می توان بعد از گرفتن این نوع از نوازش انتظار داشت.

 

آزادسازی بافت هایه درگیر شده با

ماساژ سوئدی ریشه و اساس ماساژ های ورزشی، بافت عمیق، آروماتراپی و روسی وسایرماساژ های مطرح دنیاست. و به اتنهایی به عنوان یک نوازش کلاسیک مطرح می شود. این نوع از آرامش منحصر به افرادی خاصی نبوده و برای تمام سنین برای همه افراد مناسب است. محبوبیت این نوازش به دلیل سادگی، ملایمت و القای آرامش به فرد گیرنده است.
با افزایش گردش خون در عضلات ، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به ماهیچه ها رسانده و همچنین مواد زائد چون اسید لاکتیک را بیشتری از ماهیچه ها دفع کرده و خونرسانی بهتر به کل بدن را در پی دارد.

 

 

ماساژ کودک

ماهیچه های بر خلاف گردش خون به قلب ماساژ داده می شوند که سبب رقم خوردن مزایای معجزه آسایی میگردد هدف بیشتر القای آرامش به عضلات بدن و در نتیجه دور کردن احساس خستگی و اضطراب از افراد است. از همین رو اکثرا این نوع ریلکسی در محیط‌های خاصی انجام می‌شود. محیط‌هایی که در آن معمولا صدای موسیقی ملایم و آرامش بخشی به گوش می‌رسد. نورپردازی زیبا و لطیفی دارد و بوی روغن‌های معطر حس خوبی به شما می‌دهد.
برای افرادی که شغل‌ پرتنشی دارند و شرایط پر اضطرابی را تجربه می‌کنند، استفاده ازاین مالش  ویا ریلکسی و قرار گرفتن در چنین محیطی می‌تواند بسیار مفید باشد.

تنش و خستگی از بدن یکی از مهمترین مزایای این نوع ماساژ است.  به گونه ای است که در آن بر روی نقطه خاصی از بدن تمرکز صورت نمی گیرد بلکه کل بدن تحت تأثیر یک نوازش ملایم قرار گرفته و تنش و خستگی از تمام بدن رفع می شود.  به گونه ای است که شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد و به قدری آرامش بخش است که حتی ممکن است در طول ماساژ به خواب عمیق بروید.

دوره آموزش کاربر ماساژ
3 دانشجو
1،500،000 تومان

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه

اولین دیدگاه را شما بنویسید برای ”ماساژ ریلکسی .سوئدی“

ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین ارسال دیدگاه آموزشگاه لوتوس است.